Regionální vzájemná výměna zkušeností spojila již poněkolikáté, aspoň na krátký víkend, všechny organizace a spolky, jež pořádají zábavu a tábory pro děti v celém širém okolí. Každým rokem je nabídka, jak děti mohou trávit svůj volný čas pestřejší a pestřejší. Letos zaregistrovali vedoucí oddílu T.O.Kamarádi neboli organizátoři šumperské RVVZ již přes 15 organizací, které měli zájem své zkušenosti a nápady nabité z činnosti svého oddílu předávat dál.

Letošní Výměna se konala už tradičně na Základní škole sídlící na Šumavské ulici, neboli na šumperské ŠESTCE. A to o víkendu 27. – 29. března. Zúčastnění si mohli také vybrat ze široké škály odborných seminářů a to od akčních až po tvořivé či pedagogické, které byly lektory připraveny. Asi největší úspěch zaznamenal blok Cesta časem, kdy se dobrovolníci mohli ponořit do dějin České republiky za posledních 100 let. „Tvořitelé zábavy pro děti“ také nezanevřeli nad Jednolanovou technikou či nad Bezkontaktními hrami. Ocenili také doprovodný program, do kterého patřila např. půlnoční Domečková vybíjená v tělocvičně či „klábosení“ nad čajem v zřízené čajovně za tónů hrajících kytar.

Vedoucí spolků, pro něž byla tato „víkendovka“ připravena dostali také možnost svou skupinu či oddíl prezentovat a pokusit se tak navázat spolupráci mezi ostatními „kmeny“. Mezi od prezentované patřili např. Skauti ABS, Skaut, Pionýr, Dětský tábor A JE TO, DUHA, Detská organizácia YETI, Junák, J&G Společnost, Corazon, o.s., Česká tábornická unie a další.

Organizátoři a zúčastnění si pochvalovali skvělou přátelskou atmosféru, která se podařila během tří dnů vytvořit. (jg)