Spolek Jokes&Games, Šumperk je šumperskou neziskovou organizací,
jejíž posláním je vytváření zábavy pro děti.

  • Již několik let pořádáme:
  • ZÁBAVNÉ AKCE
  • SOUTĚŽE
  • HRY

Spolek je tvořen mladými lidmi a dětmi, kteří ve svém volném čase věnují svou energii ostatním dětem a lidem ve městě Šumperk.

Mezi naše aktivity také patří úniková místnost Pevnost EXIT nebo dobročinná sbírka Psí tlapka. Vydali jsme také dětskou knihu Pohádky z Příšerkova.
Z tradičních akcí jsou pak mezi dětmi oblíbené například Přijde letos Mikuláš? nebo Den dětí. Velký zájem také vyvolává Vycházka za čarodějnicemi či Yoyoshow.

A proč to všechno děláme? Protože:

“Děti dokážou rozzářit celý náš svět!”

 

Spolek založil Jakub Gloza, když byl ještě on sám malý kluk – ve svých 9 letech – za pomoci učitelů 1. základní školy v Šumperku a svých spolužáků dokázal na škole uspořádat řadu významných akcí a soutěží, tehdy pod hlavičkou J&G Společnosti, která byla na začátku května 2015 přejmenována na Spolek Jokes&Games, dále také založil časopis SMÍCHoviny či přišel s nápadem – založit na „JEDNIČCE“ Ekoprogram. Za svoje nápady a schopnosti byl již v minulosti oceněn Cenou města Šumperka, kterou v roce 2014 převzal společně se svým spolupracovníkem Honzou Šeflem. V loňském roce jsme oslavili již 10. narozeniny, u příležitosti nich jsme vydali dětskou knihu Pohádky z Příšerkova a natočili film Továrna na zábavu.