I letos v únoru se sešli zastupitelé města Šumperka, aby rozhodli o vítězích Cen města Šumperka, které se každým rokem udělují např. za významný sportovní výkon či za přispění k rozvoji kultury ve městě.

Jedna z cen tohoto ocenění, Cena mladých, se letos ocitne v rukou dvou redaktorů časopisu Smíchoviny Jakuba Glozy a Honzy Šefla.

Oba je znáte jako organizátory řady akcí pro první stupeň. Mají už své „zapracované a zkušené pomocníky“ z obou devátých tříd. Jejich činnost za 7 let J&G Společnosti, kterou si Kuba Gloza založil už ve 3. třídě, jste mohli sledovat na fotografiích ve vestibulu školy na konci listopadu. Činnost společnosti se postupem času rozrůstala, byla stále pestřejší, nápaditější. Nakonec si Kuba troufnul i na akce většího formátu, překročil hranice školy, nabídl spolupráci dalším organizátorům akcí pro děti a mládež.

Jeho společníkem se stal před dvěma lety Honza Šefl a dnes jsou nepřehlédnutelnou dvojicí při akcích pod hlavičkou J&G Společnosti.

Jejich práce je prezentována na nástěnce u vestibulu školní budovy a jejich plakáty se obměňují podle chystaných akcí v celém areálu školy. Že si přivezli 1. místo z celonárodního kola soutěže Školní časopis roku 2014, jsme vás informovali. Přihlášku do letošního kola už odeslali, tak jim držme palce, ať si opět cenu přivezou. Musím říci, že na tom opravdu „zapracovali“, časopis vychází v barvě a tiskne jej šumperská tiskárna Grafotyp. Podle mého názoru mají větší naději na úspěch než v loňském roce.

Mgr. Zdeňka Krejčí

Slavnostní předání cen se uskutečnilo 11. dubna 2015 v šumperském divadle za účasti významných rodáků a obyvatel města Šumperka.