Jokes&Games má novou vizuální identitu

Spolky i Unie Jokes&Games prochází řadou změn a inovací, jednou z nich je také nová vizuální identita. Na první pohled je patrná zejména barevná přeměna loga a celému vizuálu nyní dominuje světle modrá barva. Změna vizuální identity se však dotýká i dalších oblastí. Jokes&Games například nabídne fanouškům nové dárkové předměty. Na celé této zdařilé proměně pracoval dva a půl měsíce tříčlenný Brand tým.

Členky Brand teamu při tvorbě navazovaly na již existující prvky vizuální identity. Ponechán byl například původní motiv loga – puzzle. „Symbol puzzlí se objevil v logu již v roce 2014 a odkazuje na sounáležitost dobrovolníků s dětmi. Myslím si, že puzzle plně vyjadřují naše hodnoty – komunikovat, bavit se… Zkrátka být spolu,“ osvětlil myšlenku stojící za hlavním motivem loga ředitel Jokes&Games Jakub Gloza. Nová identita zahrnuje i „usměvavé“ logo s mottem “Parťáci pro vaši zábavu”, od něhož se ostatně odrazil celý nový vizuál, který je nyní hravější, zábavnější a symbolizuje osvěžení.

Jokes&Games má nově bledě modrý kabát

Grafičky z Brand teamu sice zachovaly původní barvy charakteristické pro Jokes&Games, pohrály si však s jejich využitím. Celkově daly více vyniknout světlým barvám. Velmi znatelný je posun barev i u nového loga – tmavě modré pozadí nahradilo bílé se zakulacenými rohy. „Chtěly jsme, aby značka působila pozitivně, vesele a aby vyzařovala hodnoty Jokes&Games. To nám právě víc připomínala jásavá světle modrá,“ vysvětlila volbu nové dominantní barvy manažerka Brand teamu Anna Šindelářová.

Originální podoba nových materiálů

Členové Brand teamu čelili nejen výzvě v podobě úpravy již existujících vizuálů, ale měli rovněž za úkol vytvořit jednotný a promyšlený vzhled pro řadu nových materiálů, jako jsou: plakáty, facebookové příspěvky, diplomy a další grafické a propagační materiály. „Šlo nám o to, aby byly všechny materiály propojené a bylo poznat, k jaké značce patří, proto jsme vymyslely různé sjednocující prvky vizuální identity. Výsledkem byly ikonky a charakteristický tvar, do kterého se umístí fotky a texty,“ okomentovala nové výtvory Anička. Dobrovolníci tak vytvořili dílo, do kterého promítli své nápady i kus své osobnosti. Já mám největší radost z poznámkového bloku a moc se těším, až si do něj budu moct zapisovat,“ sdělila za členky Brand teamu jejich vedoucí.

Cílem tohoto týmu tedy bylo vytvořit svěží a zároveň zcela originální a snadno rozpoznatelný vzhled. Že se jim tato nemalá výzva podařila naplnit, potvrzuje i ředitel Jakub Gloza: „Nová vizuální identita je zkrátka ÚŽASNÁ. Moderní, hravá, profesionální. Přesně taková, čím se snaží být naše Jokes&Games.“

Tým čeká řada dalších výzev

Dále čeká na členky Brand teamu především tvorba nových propagační předmětů, jako jsou placky, samolepky a hrnečky. „Taky teď pomalu začíná táborová sezona a probouzí se nám Facebook ze zimního spánku, takže už se těšíme na tvoření grafiky pro kampaně,“ doplnila Brand manažerka. Fanoušci Jokes&Games se tak můžou těšit na řadu nových propracovaných grafik nebo stylových dárkových předmětů. Více prostoru dostanou také oblíbené příšerky. Práce Brand teamu tedy ještě rozhodně nekončí. Jejich další výtvory můžete sledovat nejen na sociálních sítích, ale už brzy také na novém webu Jokes&Games.

Napsala Veronika Charvátová

líbil se článek? pošli ho dál...

KLUB PARŤÁKŮ
UŽ NA TEBE ČEKÁ!

Přihlášení

Zapomenuté heslo