Ve dnech 31. července – 4. srpna a 7. – 11. srpna se dvě skupinky dětí vydaly na dlouhou a náročnou cestu napříč všemi kontinenty, aspoň tedy v rámci příměstského tábora. Děti pátraly po stopách obrovského monstra zvaného Žvýkač, které se zmocnilo obyvatelky Příšerkova – mimozemšťanky Ušandy.

Malí dobrodruhy na dobrodružné výpravě doprovázeli Ušandini kamarádi – Žabuz, Hro a Rek. Svoji cestu zahájili v Evropě, kde se připravili na vše, co by je mohlo ve světě potkat. To se jim zúročilo hned druhý den, kdy se setkali s africkým domorodcem. Utkali se v boji o potravu, které je v Africe nedostatek a poté si inspirováni africkými kmeny vyrobili bojové masky, se kterými sehráli menší divadelní představení jako poděkování pro domorodé Afričany. Monstrum jim však těsně uteklo, a tak pokračovali v cestě. Tentokrát do Asie. Pomohli místnímu týmu vyhrát zápas v „oslím fotbalu“, donesli místním obyvatelům těstoviny, jako náhradu za rýži, která jim došla a naučili se umění asijských mistrů – origami. Žvýkače bohužel opět nedostali, protože se před nimi ukryl u indiánského kmene v Americe. Tam se dobrodruzi naučili, jak moc jsou kaktusy nebezpečné, zúčastnili se velkolepé vodní bitvy, zjistili jak postavit co nejvyšší věž a nanosili Indiánům kukuřici, za kterou jim slíbili pomoc najít monstrum Žvýkače. Po krátké zastávce v Austrálii, se jim konečně podařilo dostat na samotný konec světa. Vyhráno však neměli. Žvýkač se před nimi opět ukryl. Potkali tu, ale tajemného čaroděje, který jim za poskytnutí trochy vody poradil, kde mají hledat dál. Vrátili se na místo, kde jejich výprava začala a tam už opravdu stanuli tváří v tvář monstru jménem Žvýkač. Zjistili, že žvýkač vlastně není zlý, ale že měl jen hlad a proto jej nakrmili a díky tomu se opět shledali s příšerkou Ušandou.

Podle ohlasů si děti tábor užily, zažily věci, které na normálním příměstském táboře nezažijí. Víte co, podívejte se na to sami…

VIDEO:
Tábor 2017 (2. turnus) Tábor 2017 (1. turnus)

FOTO:
Tábor 2017 (1.turnus) Tábor 2017 (2.turnus)

Uložit

Uložit