Přinášíme speciální rozhovor s Jakubem Glozou- manažerem spolku, ve kterém rozebereme velkou změnu v J&G Společnosti… tedy ve spolku Jokes&Games…

Co všechno se změní v J&G Společnosti?

Tak změny ve společnosti již byly zahájeny. Změnili jsme název, v důsledku toho i logo. Poté bude v brzké době změněno sídlo a zaštiťující organizace. Webové stránky a naši maskoti již změnou prošli.

Jaký tedy je nový název pro J&G společnost?

Název jsme měnit nechtěli, ale bohužel jsme se tomu nevyhnuli. Několik specialistů, s nimiž jsem se dostal během budování nové identity společnosti, dnešního spolku, do řeči ,my však doporučilo odstranit zkratku, která je v této době velmi nezáživná, a nahradit ji plnovýznamovým názvem nebo úplně něčím jiným. No, a jelikož jsme chtěli zachovat aspoň z části předchozí sedmiletou práci, rozhodli jsme se název nezměnit úplně, ale pouze odkrýt zkratku. Proto již od 10. května neseme název: SPOLEK JOKES&GAMES.

Musím uznat, že nové logo spolku je, jak se mohli všichni přesvědčit, na dveřích školy, na profesionální úrovni. Dělal jsi ho ty sám, nebo jsi „zapřáhnul“ do práce i nějakého odborníka?

Jelikož jsme nechtěli logo, které by se za půl roku zase změnilo, ale které by bylo stálé a neměnné, oslovil jsem několik grafiků napříč celou republikou. Po několika měsících domlouvání a schvalování nových a nových návrhů od různých grafiků jsme nakonec vybrali logo moderní, hravé a pro nás charakteristické – rozesmáté puzzle, které pochází z dílny brněnského grafika.

Z nového loga nespustíte oči…

Zmiňoval jsi změnu sídla spolku. Kdo spolku od příštího školního roku poskytne střechu nad hlavou a budou se stále odehrávat některé akce na „Jedničce“?

Musím říci, že mě právě tato otázka pronásledovala již od konce minulého školního roku. V mé hlavě vznikaly různé nápady, až jsem se nakonec rozhodl, že bych mohl zkusit oslovit SVČ Doris. Jelikož se s paní ředitelkou znám a ona už zná mě, našli jsme společnou řeč, a tak právě SVČ Doris bude tou vstřícnou organizací, která si nás během dalších let „vezme na triko“. A co se týče Jedničky, ta mi přirostla během těch několika let k srdci, takže bych spolupráci mezi školou a spolkem rád zachoval. Zda se to povede, ukáže až čas.

Co se týče propagace spolku, je i jeho nástěnka docela zanedbaná. Čeká ji rekonstrukce, nebo bude zrušena?

Jak jsi naznačil, kvůli přípravě nového spolku jsme zanedbali trochu ten současný, hlavně web a nástěnku. Ta, jak pevně doufám, se stihne ještě do začátku června zrekonstruovat. Pokud ne, budou se na ni moci těšit všichni obyvatelé Jedničky až příští školní rok.

Dalším „propagačním médiem“ spolku je časopis Smíchoviny a jeho portál Smíchoviny.cz. Čeká i Smíchoviny a portál v rámci těchto změn proměna?

Můžeme čtenáře uklidnit, změnu v časopise či na portále v rámci projektu – J&G tak trochu jinak – neplánujeme.

Na závěr bych se vrátil k maskotům, které jsi již zmiňoval. Kdo tyto nové maskoty kreslil a jaký máš na ně ve srovnání s původními maskoty názor?

Tak naše příšerky neboli maskoti pochází z „plátna“ malíře Petra Válka, který s námi navázal spolupráci. A co se týče srovnání, už si nedokážu spolek bez maskotů alá Válek představit, a kdybych se musel vrátit k původním příšerkám mnou vytvořeným, asi bych to nepřežil, čímž samozřejmě nechci shazovat svoje dílo (smích).

Napsal Jan Šefl